Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
A- A A+
GŁÓWNA / SEKCJE SPORTOWE / SEKCJA PŁYWACKA / AKTUALNOŚCI / Wiktor Grzegorczyk Mistrzem Polski w pływaniu
SEKCJA PŁYWACKA
Wiktor Grzegorczyk Mistrzem Polski w pływaniu
22.07.19
Zdjęcie od SEBASTIAN (3)

Zdjęcie od SEBASTIAN Zdjęcie od SEBASTIAN (2)
W dniach 18-21.07.2019 r. w Drzonkowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ( Mistrzostwa Polski juniorów 17 i 18 lat) w pływaniu.
Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zgłoszonych zostało 361 zawodników z 87 klubów.
Ełk reprezentowany był przez zawodnika z sekcji pływackiej MOS EŁK Wiktora Grzegorczyka.
Pierwszego dnia zawodów Wiktor wystartował na 800 m stylem dowolnym.
Pływak UKS MOS EŁK wyścig rozpoczął spokojnie.
Powoli wyprzedzał kolejnych zawodników , odrobił przewagę do prowadzącego i na 100 m zaatakował.
Po wspaniałej walce Wiktor Grzegorczyk został Wicemistrzem Polski !!!
W drugim dniu zawodów pływak z Ełku wywalczył awans do finał B na 200 m stylem dowolnym i w wieczornym finale zwyciężył z czasem 1:55:19 zajmując 9 miejsce w kraju.
Trzeciego dnia MP zawodnik UKS MOS EŁK awansował do finału A na dystansie 400 m stylem dowolnym.
Sesja finałowa potwierdziła bardzo dobra dyspozycję naszego zawodnika.
Wiktor Grzegorczyk zdobył brązowy medal !
W ostatnim dniu Mistrzostw Polski odbył się wyścig na najdłuższym dystansie – 1500m stylem dowolnym.
W ostatniej najmocniejszej serii zostali rozstawieni zawodnicy z najlepszymi czasami a wśród nich nie mogło zabraknąć Wiktora Grzegorczyka.
Tym razem zawodnik MOS- u Ełk zaatakował wcześniej i od 500 metra powiększał tylko przewagę nad  rywalami.
Wiktor popisał się rewelacyjnym wynikiem 15:48:65  i zdobył tytuł  Mistrza Polski !!!
Wyjazd na zawody dofinansowano z  budżetu Miasta  Ełk  w  ramach projektu „SPORTY WODNE  WIZYTÓWKĄ  MIASTA  EŁK”