Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
A- A A+
GŁÓWNA / SEKCJE SPORTOWE / SEKCJA PŁYWACKA / AKTUALNOŚCI / Sara Leończuk multimedalistką zawodów międzypaństwowych
SEKCJA PŁYWACKA
Sara Leończuk multimedalistką zawodów międzypaństwowych
04.04.13
5979101

W dniach 04-05.05.2013r. odbył się wielomecz pływacki z udziałem Polski , Czech i Słowacji. Organizatorem wielomeczu był Słowacki Związek Pływacki a gospodarzem zawodów były Koszyce. Do drużyny narodowej powołana została podopieczna trenera Igora Makala zawodniczka sekcji pływackiej MOS EŁK Sara Leończuk. W pierwszym bloku zawodów zawodniczka z Ełku wywalczyła złoty medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym z czasem 0:59:96 oraz srebro wraz z koleżankami w sztafecie 4x 200 metrów stylem dowolnym.

W popołudniowym bloku Sara Leończuk sięgnęła po kolejny złoty medal tym razem na dystansie 200 metrów stylem dowolnym z czasem 2:12:28 i kolejne srebro w sztafecie 4x 100 metrów stylem dowolnym. W drugim dniu zawodów nasza zawodniczka wywalczyła wraz z koleżankami ze sztafety złoty medal na dystansie 4x 100 metrów stylem zmiennym. Na uwagę zasługuje bardzo dobry wynik Sary uzyskany poza konkursem na dystansie 50 metrów stylem dowolnym 0:28:19.

Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Polski (42 medale), drugie miejsce zajęła reprezentacja Czech (33 medale) a trzecie miejsce przypadło drużynie narodowej Słowacji (21 medale).