GŁÓWNA / SEKCJE SPORTOWE / SEKCJA ŻEGLARSKA / AKTUALNOŚCI / Regaty Active Olecko
SEKCJA ŻEGLARSKA
Regaty Active Olecko
20220814_151411

W dniach 10 – 11 sierpnia Olecki Klub Żeglarski zorganizował pierwsze regaty w ramach ogólnopolskiego k alendarza regat PSKO . Regaty Active skupiły 34 zawodników z siedmiu żeglarskich klubów województwa warmińsko – mazurskiego i podlaskiego. Przez dwa dni regat w siedmiu wyścigach rywalizowali zawodnicy grupy B OPP z UKŻ 7 Białystok, Nauticus Yachts Club Olsztyn, UKŻ Michałowo, Giżyckiej Grupy Regatowej, UKŻ PMOS Pisz, UKŻ Grot Suwałki i UKS MOS Ełk. Regaty wygrała zdecydowanie zawodniczka UKŻ 7 Białystok Kornelia Urzędowska przed Wiktorią Poskrobko z UKŻ Michałowo i przed Franciszkiem Płońskim z UKŻ 7 Białystok. Zawodnik UKS MOS Ełk Michał Sójka zajął czwarte miejsce – drugie w kategorii męskiej, a Kajetan Maksimowski zajął w klasyfikacji ogólnej siódme miejsce jednocześńie zajmując trzecie miejsce na podium w kategorii męskiej.

Wyjazd zawodników na regaty w Olecku dofinansowano z budżetu miasta Ełk z projektu ” Sporty wodne wizytówką miasta Ełk”                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        20220814_105544