Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
A- A A+
GŁÓWNA / SEKCJE SPORTOWE / SEKCJA PŁYWACKA / AKTUALNOŚCI / Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci w kategorii wiekowej 10-11 lat.
SEKCJA PŁYWACKA
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci w kategorii wiekowej 10-11 lat.
25.05.18
20180525_110407

20180525_175634

W dniu 25 maja 2018 na pływalni miejskiej w Augustowie odbyły się Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci w kategorii wiekowej 10-11 lat. Są to zawody centralne PZP, w których mogą brać udział zawodnicy posiadający licencję Polskiego Związku Pływackiego. Zawody te odbywają się w miastach na terenie całego kraju, po czym utworzona zostaje klasyfikacja ogólnopolska indywidualna i drużynowa.

W zawodach naszego rejonu uczestniczyło około 200 zawodników z czternastu klubów. Klub UKS MOS Ełk reprezentowany był przez 10-cio osobową drużynę w składzie:

11-to latkowie: Hanc Aleksandra, Kasztelan Elwira, Szymańska Amelia, Świeczko Kornelia, Piwowarczyk Konrad, Grzesiuk Bartosz, Stambłowski Kacper, Truszkowski Olaf,

10-cio latkowie: Odolecki Konrad, Staniszewski Piotr.

W rankingu medalowym UKS MOS Ełk uplasował się na drugim miejscu spośród 14-stu drużyn.

Medale zdobywali:

Piwowarczyk Konrad – I miejsce (100m stylem grzbietowym)

Odolecki Konrad – I miejsce (50m stylem grzbietowym)

Odolecki Konrad – I miejsce (50m stylem dowolnym)

Odolecki Konrad – I miejsce (100m stylem zmiennym)

Staniszewski Piotr – III miejsce (50m stylem klasycznym)

Sztafeta dziewcząt w składzie:

Hanc Aleksandra, Kasztelan Elwira, Szymańska Amelia, Świeczko Kornelia – II miejsce stylem zmiennym

Hanc Aleksandra, Kasztelan Elwira, Szymańska Amelia, Świeczko Kornelia – II miejsce stylem dowolnym.

W klasyfikacji generalnej nasi pływacy zajęli IV miejsce.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii chłopców 10-cio letnich został Konrad Odolecki. Natomiast Piotr Staniszewski zajął 5 miejsce spośród 33 zawodników. Konrad Piwowarczyk w kategorii chłopców 11-to letnich zajął 6 miejsce spośród 44 zawodników.

Wyjazd dofinansowano z budżetu Powiatu Ełckiego w ramach projektu „Rozwój Sportów Wodnych”.