Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
A- A A+
GŁÓWNA / SEKCJE SPORTOWE / SEKCJA WIOŚLARSKA / AKTUALNOŚCI / Młodzieżowe Mistrzostwa Polski/Mistrzostwa Polski Młodzików
SEKCJA WIOŚLARSKA
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski/Mistrzostwa Polski Młodzików
05.08.19
IMG_20190804_082149

IMG_20190804_081655 IMG_20190804_132848

W dniach 3-4.08.2019 na torze regatowym  w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie.
UKS MOS EŁK reprezentowali w kategorii młodzieżowej
Szymon Piekarski ,Adam Sinocha w dwójce podwójnej wagi ciężkiej , którzy po bardzo dobrym biegu półfinałowym  minimalnie przegrali wejście do Finału A , w Finale B(miejsce 7-12) nie ukończyli biegu ze względu na awarie sprzętu(pękła odsadnia).

W Mistrzostwach Polski Młodzików wystawiliśmy 3 osady :
Dwójkę podwójną dziewcząt w składzie Magdalena Należyta /Agata Ruchlewicz , które ostatecznie zajęły IX miejsce.
Dwójka podwójna chłopców w składzie Przemysław Pietrewicz /Hubert Hyzopski , którzy zajęli X miejsce.
W Jedynce  chłopców wystartował  Marcin Akacki , który wygrał finał B i ostatecznie zajął VII miejsce.
Dla naszych młodzików był to pierwszy start na takiej imprezie , liczymy ,że zdobyte doświadczenie zaowocuje we wrześniu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików , któe odbędą się w Iławie.

Wyjazd na regaty był współfinansowany z budżetu Miasta Ełk w ramach projektu Wioślarstwo Sportową Marką Miasta Ełku