Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
A- A A+
GŁÓWNA / SEKCJE SPORTOWE / SEKCJA WIOŚLARSKA / AKTUALNOŚCI / Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim, Memoriał J.Kaweckiego ,Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
SEKCJA WIOŚLARSKA
Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim, Memoriał J.Kaweckiego ,Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
11.09.22
IMG20220910141659

W dniach 10-11.09.2022 na jeziorze Sobótka w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim, Memoriał J.Kaweckiego  oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

IMG20220910164057 IMG20220911134929 IMG20220910164013 IMG20220910162827 IMG20220910171428 IMG20220910171207 IMG20220910170938_01 IMG20220910131238

Srebrny medal wywalczył nasz najbardziej doświadczony zawodnik Łukasz Zub w jedynce wagi ciężkiej. Nasz zawodnik uległ tylko wielokrotnemu złotemu medaliście na tym dystansie zawodnikowi AZS AWF Warszawa.
W Mistrzostwach Polski startowało jeszcze 4 naszych zawodników dla których był to pierwszy start na tym dystansie w kategorii senior.

Wyniki:

11 miejsce-Grzegorz Plisko w jedynce wagi ciężkiej  (trener Marcin Święciński)

12-mijesce-Jakub Nagolski-jedynka wagi ciężkiej-(trener Sebastian Kosiorek)
7 miejsce- Jakub Kleban, Gabriel Sobolewski- dwójka podwójna (trener Marcin Święciński))

W memoriale J.Kaweckiego wywalczyliśmy srebrny medal w dwójce podwójnej juniorów. W osadzie popłynęli Jakub Kleban, Gabriel Sobolewski  podopieczni trenera Marcina Święcińskiego.
XIV miejsce na jedynce juniorów zajął Jakub Nagolski (trener Sebastian Kosiorek).

W najważniejszej imprezie dla naszych najmłodszych zawodników czyli Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wywalczyliśmy 2 medale . Srebrny medal w jedynce młodzików wywalczył Piotr Staniszewski( trener Sebastian Kosiorek) trzeba nadmienić , iż Piotrek trenuje pływanie u trenera Igora Makala . Medal brązowy w dwójce podwójnej młodzików wywalczyli Piotr Staniszewski z MAteuszem Liwochem.