Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
A- A A+
GŁÓWNA / SEKCJE SPORTOWE / SEKCJA PŁYWACKA / AKTUALNOŚCI / Medalowe żniwa Sary Leończuk na MP w Pływaniu
SEKCJA PŁYWACKA
Medalowe żniwa Sary Leończuk na MP w Pływaniu
05.07.13
223721sara3

W niedzielę na 50 metrowej pływalni „Słowianka” w Gorzowie Wielkopolskim zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich w pływaniu. Do walki o medale stanęło 480 zawodników ze 120 klubów. UKS MOS EŁK reprezentowała Sara Leończuk. Wychowanka trenera Igora Makala zaprezentowała się we wszystkich kraulowych konkurencjach. W porannych kwalifikacjach pierwszego dnia zawodów juniorka z Ełku awansowała do finału z IV czasem na 50 m stylem dowolnym oraz z II wynikiem na 200 m stylem dowolnym. Popołudniowe finały pokazały iż nasza zawodniczka jest w bardzo dobrej dyspozycji.

Sara wywalczyła Mistrzostwo Polski na 200 m stylem dowolnym oraz brąz w konkurencji sprinterskiej (na 50 m st. dowolnym). Dzień drugi przyniósł awans do finału na dystansie 400 m stylem dowolnym w którym Sara uzyskała IVczas kwalifikacyjny. W wyścigu finałowym nasza pływaczka wywalczyła srebrny medal z wynikiem 4:33:92. W trzecim dniu zawodów Sara Leończuk awansowała do serii finałowej z I czasem na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Wyścig finałowy nie pozostawił złudzeń. Sara jako jedyna zawodniczka była w stanie popłynąć poniżej jednej minuty (59:71) i w pięknym stylu wywalczyła Mistrzostwo Polski na swoim koronnym dystansie. Nie zwalniając tempa Ełcka zawodniczka wywalczyła kolejny srebrny medal tym razem na najdłuższym kraulowym dystansie 800 m stylem dowolnym.

GRATULUJEMY!!!

Wyjazd na Mistrzostwa Polski w Pływaniu dofinansowano ze środków budżetu Powiatu Ełckiego w ramach projektu „Ełk – krainą sportów wodnych”.