Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
A- A A+
GŁÓWNA / SEKCJE SPORTOWE / SEKCJA ŻEGLARSKA / AKTUALNOŚCI / IV Regaty Żeglarskie o Puchar Biskupa Ełckiego
SEKCJA ŻEGLARSKA
IV Regaty Żeglarskie o Puchar Biskupa Ełckiego
Beznazw3jpg

36 zawodników z 6 klubów żeglarskich wystąpiło w IV Regatach Żeglarskich o Puchar Biskupa Ełckiego. Na dwa dni regat , które odbyły się18-19 sierpnia pierwszego dnia pogoda odmówiła współpracy. Zawodnicy wypłynęli jedynie na jezioro i po długim oczekiwaniu na wiatr spłynęli z powrotem. Drugiego dnia po mszy w kościele Najświetszego Serca Jezusowego udało się rozegrać 3 wyścigi. Słaby i zmienny wiatr został najlepiej wykorzystany przez Szawkowskiego Macieja z KS BAZA Mrągowo, który wygrał regaty.  Na drugim stopniu podium stanął Małachowski Szymon z UKŻ 7 Białystok. Na trzecim miejscu uplasował się Ciołek Adam również z Bazy Mrągowo. Najlepszym zawodnikiem  ełckiego klubu okazał się Kleban Jakub który zajął 6 miejsce. Daria Kukiełko z UKS MOS EŁK okazała się najlepszą w klasyfikacji  dziewcząt  wyprzedzając  Maciejczuk Weronikę z UKŻ 7 Białystok i Maliniewicz Zuzannę z KS Baza Mrągowo oraz 10 pozostałych żeglarek. W klasyfikacji chłopców do 9 lat wygrał Kosiński Konstanty z UKŻ 7 Białystok przed Szymonem Warecha  UKS Mos Ełk i Bartoszem Dobrenko z KS Baza Mrągowo. W klasyfikacji dziewcząt w tej samej grupie wiekowej „pudło” zajęły przedstawicielki KS Baza Mrągowo : Rudziewicz Matylda, Łuchacz Klaudia i Kilanowska Wiktoria.