Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
A- A A+
GŁÓWNA / SEKCJE SPORTOWE / SEKCJA WIOŚLARSKA / AKTUALNOŚCI / Dwa srebrne medale wioślarzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
SEKCJA WIOŚLARSKA
Dwa srebrne medale wioślarzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
24.07.15
466862img_8185_-_kopia_kopiowanie

W dniach 24-26.07.2015 Kruszwica była gospodarzem regat wioślarskich w ramach OOM.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, to krajowe zawody sportowe, w których startują dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się co roku począwszy od 1995 roku.

UKS MOS EŁK wystawił 9 osobowy skład na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w wioślarstwie.

Podopieczni trenera Sebastiana Kosiorka Adam Sinocha ,Szymon Piekarski,Jakub Przekopski,Oskar Rosiński ze sterniczką Klaudią Pankratiew wywalczyli srebrne medale w konkurencji czwórek
ze sternikiem oraz czwórek bez sternika Klaudia Pankratiew startowała również w jedynce juniorek gdzie zajęła wysokie V miejsce.

Pozostali zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca:

• Łukasz Sarosiek IX miejsce w jedynce -trener T.Zemel
  • Olga Szczawińska XI miejsce w jedynce-trener S.Kosiorek
  • Olga Szczawińska/Klaudia Pankratiew VI miejsce w dwójce podwójnej-trener S.Kosiorek
  • Wiktoria Święcińska/Aleksandra Romanowska VIII miejsce w dwójce podwójnej-trener M.Święciński/T.Zemel

Wioślarze UKS MOS EŁK zdobyli 26 pkt i w klasyfikacji ogólnej zajęli 8 miejsce razem z AZS AWF GORZÓW oraz BKW BYDGOSZCZ na 34 sklasyfikowane kluby.

W klasyfikacji województw razem z Sokołem Ostróda oraz WIR-em IŁAWĄ zajęliśmy 4 miejsce z 65 pkt.

Wyjazd był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu „Wioślarstwo Sportową Marką Miasta Ełku”.

Gratulacje zawodnikom, trenerom oraz Pani Annie Łukaszewicz za pracę na rzecz UKS MOS EŁK.