SEKCJA PŁYWACKA
AQUA FIESTA
09.07.17
100_5524

W dniu 09.07.2017 roku na jeziorze  Ełckim został rozegrany wyścig pływacki na dystansie 2800 m.

Popularna Aqua Fiesta organizowana przez MOSiR w Ełku przyciąga zawodników i śmiałków, dla których pływanie jest nie tylko sportem i pasją ale również sposobem na życie.

Temperatura wody była niska jak na tą porę roku dlatego ze względów bezpieczeństwa dopuszczone zostały pianki, stroje startowe (tzw. skóry).

Do wyścigu zgłosiło się 24 zawodników.

W gronie śmiałków znalazła się silna grupa wychowanków i zawodników MOS EŁK  wraz z trenerami.

W wyścigu wzięli udział : Mateusz Kasztelan, Patryk Ciećka, Lena Gryżewska, Nikola Święćkowska, Maciek Kacperski oraz trener Igor Makal.100_5710

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali : trener Marek Klimowicz, Wiktor Grzegorczyk.

Zawodnicy mieli do pokonania 2 pętle o długości 1400 m .

Nasza ekipa spisała się znakomicie.

Wyścig  wygrał Mateusz Kasztelan z rewelacyjnym czasem 36:30min, trzeci na mecie zameldował się Patryk Ciećka.

W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Lena Gryżewska,  drugie miejsce Nikola Święćkowska.

W grupie pływaków która złamała 1 godzinę  znalazł się Maciej Kacperski oraz trener Igor Makal.