GŁÓWNA / SEKCJE SPORTOWE / SEKCJA PŁYWACKA / AKTUALNOŚCI / Anna Kotowicz cała w Złocie, Mateusz Kasztelan Wicemistrzem Polski
SEKCJA PŁYWACKA
Anna Kotowicz cała w Złocie, Mateusz Kasztelan Wicemistrzem Polski
19.07.13
910373a

W dniach 19-21.07. 2013 roku w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu. Klub reprezentowało troje zawodników: Anna Kotowicz, Mateusz Kasztelan oraz Dominik Sołtowski (trener I. Makal). W pierwszym bloku kwalifikacyjnym awans do finału z IV czasem na dystansie 200 m stylem dowolnym zapewniła sobie Anna Kotowicz. Blisko finału na dystansie 200 m stylem grzbietowym był również Mateusz Kasztelan niestety falstart popełniony w eliminacjach wykluczył Mateusza z dalszej walki o medale. Do finału B na dystansie 400 m stylem zmiennym awansował Dominik Sołtowski.

Popołudniowe finały potwierdziły to czego można było się spodziewać. Anna Kotowicz pokazała rewelacyjną formę wygrywając wyścig 200 m stylem dowolnym. Ania odebrała złoty medal Mistrzostw Polski stając na najwyższym stopniu podium. Dominik na 400 m stylem zmiennym klasyfikowany został na 12 miejscu. Drugi dzień zawodów nasi zawodnicy rozpoczęli kwalifikacjami: Ania Kotowicz i Mateusz Kasztelan na dystansie 400 m stylem dowolnym, Dominik Sołtowski na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Nasi juniorzy spełnili oczekiwania kibiców i w komplecie przebrnęli poranne kwalifikacje awansując do finałów. Sobotnie popołudnie przyniosło mnóstwo emocji. Ania Kotowicz wywalczyła swój drugi złoty medal tym razem na dystansie 400 m stylem dowolnym wyprzedzając drugą na mecie zawodniczkę o ponad osiem sekund. Prawdziwą wojnę nerwów zafundował kibicom Mateusz Kasztelan. Zawodnik z Ełku stoczył pasjonującą walkę na dystansie 400 m stylem dowolnym uwieńczoną srebrnym medalem. Dominik Sołtowski w finale 200 m stylem zmiennym zajął 16 miejsce. Trzeci dzień przyniósł kwalifikacje Mateuszowi Kasztelanowi na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Mimo, iż w popołudniowym finale Mateusz dopłynął na medalowej pozycji to jednak sędziowie dopatrzyli się błędu technicznego co zakończyło się dyskwalifikacją. Ania Kotowicz zdecydowanie wygrała swoją koronną konkurencję 800 m stylem dowolnym z bardzo dobrym wynikiem 9:17:60 i przypieczętowała dominację na długich dystansach. Mateusz Kasztelan w pięknym stylu wykorzystał swoją ostatnią medalową szansę, tym razem na najdłuższym dystansie 1500 m stylem dowolnym. Reprezentant MOS EŁK wywalczył brązowy medal z czasem 16:42:38.